Опубліковано: 01-11-2022
Провадження по спадкових справах, які заведені нотаріусами не за місцем відкриття спадщини в умовах воєнного стану детально опрацьоване в Інформаційному листі Нотаріальної Палати України від 29.08.2022, який містить додаток – зразок акту приймання-передавання спадкової справи.
Для передачі спадкової справи за місцем відкриття спадщини пропонуємо алгоритм дій та уточнення по зберіганню документів.
Алгоритм дій:
1. Необхідно домовитися з нотаріусом, який готовий прийняти таку спадкову справу;
2. Ксерокопіюємо спадкову справу;
3. Складаємо акт, згідно додатку до вище зазначеного Інформаційного листа Нотаріальної палати у 2-х примірниках, який підписується обома нотаріусами, один з його примірників повертається нотаріусу, яким передана справа. У книзі обліку і реєстрації спадкових справ та алфавітній книзі спадкових справ нотаріус, який передає спадкову справу, проставляє відповідні відмітки про передачу с/с із зазначенням відомостей про акт приймання-передавання (наприклад: передано ПН Кропивницького МНО Спадкодавець М.П. акт від 15.10.2022);
4. Прошиваємо документи, які є у спадковій справі, нумеруємо аркуші, підпис нотаріуса на прошитому;
5. Складаємо супровідний лист у 2-х примірниках;
6. Відправляємо рекомендованим листом з повідомленням;
7. Нотаріус, який одержав спадкову справу у своє провадження, реєструє її у книзі обліку і реєстрації спадкових справ та алфавітній книзі спадкових справ та присвоює їй новий номер, а у Спадковому реєстрі вноситься корегування первинного номера. При цьому у додаткових відомостях обов’язково зазначаються відомості про первинний номер с/с, підстави та причини його зміни. Також корегуванню підлягає зміна місця зберігання с/с. Нотаріус, який прийняв у своє провадження с/с, надсилає заінтересованим спадкоємцям повідомлення щодо зміни місця зберігання с/с.
Для передачі спадкової справи не має значення чи настав строк видачі свідоцтва про право на спадщину, встановлений ст. 1298 ЦК, чи перебіг цього строку ще триває.
Порядком вчинення нотаріальних дій прямо не передбачені правила передачі с/с за таких обставин. Прерогатива прийняття рішення до провадження якого нотаріуса передати справу за місцем відкриття спадщини, належить нотаріусу, який цю справу передає. При цьому слід зазначити, що доцільно такі дії узгодити із спадкоємцями та з нотаріусом, який спадкову справу буде приймати у своє провадження, задля того, щоб виключити можливість виникнення спору.
У справах нотаріуса, який передав справу, залишається на зберіганні:
- копія спадкової справи (прошита, на останньому листку с/с проставляється відмітка «Згідно з оригіналом» з проставленими датою, підписами нотаріуса абз. 4 п. 8 глави 7 Розділу І Порядку вчинення нотаріальних дій);
- примірник акту приймання-передавання;
- супровідний лист (зареєстрований у Книзі вих.кореспонденції з індексом 01-16);
- повідомлення оператора поштового зв’язку, а у разі передачі с/с кур’єром- відмітка нотаріуса про одержання с/с;
- інші документи.
Правління НПУ в Кіровоградській області.
Помітили помилку в тексті? Будь-ласка, виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter. Ми вдячні Вам за допомогу.