Опубліковано: 26-07-2016
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ НОТАРІАЛЬНОЇ ПАЛАТИ УКРАЇНИ ЩОДО ЗАСВІДЧЕННЯ НОТАРІУСАМИ СПРАВЖНОСТІ ПІДПИСІВ НА ЗАЯВАХ ВІД БАТЬКІВ ПРО ЇХ ЗГОДУ НА ТИМЧАСОВИЙ ВИЇЗД ЗА КОРДОН ЇХ ДІТЕЙ
З метою встановлення єдиної нотаріальної практики при засвідченні нотаріусами справжності підписів на заявах від батьків про їх згоду на тимчасовий виїзд за кордон їх дітей, надання нотаріусам необхідної практичної допомоги при вчиненні цієї нотаріальної дії Комісією з аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності НПУ розроблені дані методичні рекомендації.
Нотаріуси при засвідченні справжності підписів на заявах від батьків про їх згоду на тимчасовий виїзд за кордон їх дітей керуються:
- Конституцією України;
- Цивільним кодексом України (далі – ЦКУ);
- Сімейний кодексом України (далі – СКУ);
- Законом України “Про нотаріат” (далі – Закон);
- Законом України “Про порядок виїзду з України і в′їзду в Україну громадян України” (далі – Порядок виїзду);
- Законом України «Про прикордонний контроль» від 05.11.2009 р. № 1710-VI (далі – Закон про прикордонний контроль);
- Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян
та правовий режим на тимчасово окупованій території
України»;
- Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції»;
- Тимчасовим порядком контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей (затверджений наказом Антитерористичного центру при СБУ від 12.06.2015 N 415ог (із змінами та доповненнями));
- Переліком населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція (Розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 р. № 1275-р);
- Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 року № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення;
- Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України 22 лютого 2012 року № 296/5 (далі – Порядок);
- Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (далі – Правила перетинання державного кордону громадянами України);
- Правилами ведення нотаріального діловодства, затвердженими Наказом Міністерства юстиції України від 22 грудня 2010 року № 3253/5 (далі – Правила);
- ДСТУ ISO 3166-1-2009 «Коди назв країн світу», затвердженим наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 23.12.2009 року № 471;
- Наказом Державної служби статистики України від 30.12.2013 № 426 «Про затвердження класифікації країн світу»;
- міжнародними договорами та іншими нормативними документами.
Стаття 33 Конституції України передбачає, що кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України.
Однак діти – громадяни України, що не досягли шістнадцяти років, не мають право самостійно залишати територію України і щодо їх виїзду за кордон встановлений певний порядок та правила перетину українського кордону.
Стаття 313 Цивільного кодексу України передбачає, що особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.
Особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.
У відповідності до статті 242 Цивільного кодексу України, батьки (усиновлювачі) є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей. Батьки не мають права передавати свої батьківські права іншим особам.
Стаття 243 Сімейного кодексу України передбачає, що над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, органи опіки та піклування, а також суд встановлюють опіку та піклування, і призначені особи (опікуни, піклувальники) діють як законні представники цих дітей.
Згоду батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників на виїзд дитини за кордон слід оформляти у вигляді заяви.
Справжність підпису батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників на такій заяві повинна бути нотаріально засвідчена.
На підставі ст. 34 Закону України «Про нотаріат», нотаріуси (державні та приватні) засвідчують справжність підпису на заявах, які мають бути викладені на спеціальних бланках нотаріальних документів.
Місце вчинення цієї нотаріальної дії не залежить від місця проживання заявників або місця проживання дитини.
Правила перетинання державного кордону громадянами України передбачають, що виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за згодою обох батьків (усиновлювачів) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.
Закон України «Про прикордонний контроль» також передбачає що прикордонний контроль та пропуск через державний кордон громадян України, які не досягли 16 років, здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, з урахуванням вимог частини третьої статті 313 Цивільного кодексу України.
Згідно з вимогами п. 3 Правил перетинання державного кордону громадянами України, виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі. Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.
Згідно зі статтею 45 Закону України «Про нотаріат», заяви та інші документи підписуються у присутності нотаріуса, який засвідчує справжність підпису на заяві.
За загальним правилом якщо фізична особа (один з батьків, обидва, опікун, піклувальник) внаслідок фізичної вади, хвороби або з інших поважних причин не може власноручно підписати заяву чи інший документ, за його дорученням і в його присутності та в присутності нотаріуса або іншої посадової особи, яка вчиняє нотаріальні дії, заяву може підписати інша фізична особа. Про причини, з яких фізична особа (один з батьків, обидва, опікун, піклувальник), заінтересована у вчиненні нотаріальної дії, не могла підписати документ, зазначається у посвідчувальному написі.
Особливим питанням є оформлення заяв про виїзд дитини до країн – учасників Шенгенської угоди. Шенгенська зона включає в себе 26 європейських держав, що приєдналися до однойменної угоди, підписаною в місті Шенген (Люксембург) в 1985 році.
Шенгенська зона діє як єдина держава з прикордонним контролем на зовнішньому кордоні — при в’їзді та виїзді із зони, але без прикордонного контролю на внутрішніх рубежах держав, які входять у цю зону. До Шенгенського простору входять 22 з 28 держав-членів ЄС (держави-члени ЄС, окрім Великої Британії та Ірландії, Кіпру, Румунії, Болгарії та Хорватії), 3 країни Європейської економічної зони (Ліхтенштейн, Норвегія та Ісландія), та Швейцарія.
Таким чином, для перебування в цих країнах достатньо в заяві про згоду на виїзд дитини за кордон зазначати державу в’їзду до Шенгенської зони.
В заявах від батьків разом із згодою на виїзд дітей за кордон можна вказувати також клопотання батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників на відкриття візи дитині для перебування в цій країні.
На сьогоднішній день внесено зміни до порядку подання документів на відкриття шенгенської візи. 23 червня 2015 року в Україні та інших країнах Східного партнерства країнами Шенгенської зони запроваджена Візова інформаційна система (ВІС). Це відбулося в контексті всесвітнього процесу запровадження ВІС. Станом на сьогоднішній день до системи ВІС приєднано всі консульства країн-учасниць Шенгенського простору в усьому світі.
Найбільш суттєвою зміною для громадян є те, що заявники, вік яких досяг 12 років, повинні з’являтися особисто в посольство (консульство), щоб надати свої біометричні дані (відбитки пальців та цифрову фотографію).
Тому, зважаючи на це, в заявах від батьків щодо відкриття візи дитині, якій виповнилося 12 років, доцільно зазначати також про згоду батьків на отримання біометричних даних дитини. При цьому діти, яким виповнилося 12 років, мають особисто з’явитися до посольства (консульства) або до одного із візових центрів для подачі документів на отримання візи.
На прохання заявників в заяві також може бути зазначено відомості про особу, яка фінансово забезпечує перебування дитини за кордоном.
Між тим нотаріальній практиці відомі випадки засвідчення нотаріусами справжності підписів фізичних осіб на заявах, в яких зазначено про неодноразові поїздки дитини, одночасно в декілька держав та загальний строк перебування дитини за кордоном.
Наприклад, таке формулювання в документі «…на тимчасові поїздки в Турецьку Республіку, Королівство Норвеґія, Російську Федерацію в період з 01.06.2016 до 01.06.2017» є неприпустимим. Одночасно звертаємо увагу, що в Правилах перетинання державного кордону громадянами України передбачена згода батьків саме «на виїзд за кордон», а не на «поїздки за кордон».
Також нотаріусам слід враховувати в роботі наявність так званих невизнаних держав. Невизнана держава — загальна назва регіонів, які проголосили себе суверенними державами та мають такі ознаки державності, як наявність назви (яка зазначається як офіційна), атрибутів (державних символів), населення, контролю над територією, системи управління (керівництво, органи влади, часто озброєні сили) та права (конституцію та інші організаційні документи), але в той же час не мають дипломатичного визнання з боку держав — членів ООН, а їх територія, як правило, вважається державами — членами ООН як така, що знаходиться під суверенітетом однієї або декількох держав — членів ООН.
Так, Україна, як і більшість країн світу, не визнала суверенітет таких самопроголошених держав як, наприклад: Турецька Республіка Північного Кіпра (з 1983 року; зустрічаються інші назви: Північний Кіпр Туреччини, Північний Кіпр Турецької Республіки), Республіка Південна Осетія (з 2008 року), Республіка Абхазія (з 2008 року), Луганська Народна Республіка (з 2014 року), Республіка (з 2014 року). Донецька Народна Тому нотаріусам необхідно перевіряти як існування держави як суб’єкта міжнародного права, так і правильність зазначення країни світу (назву країни), в яку тимчасово виїжджає дитина. При цьому доцільно використовувати офіційні назви держав, а не короткі назви.
Перелік назв країн (коротких та офіційних) міститься в наказі Державної служби статистики України від 30.12.2013 № 426 «Про затвердження класифікації країн світу». Невірно зазначена у заяві назва країни може призвести до труднощів в момент перетинання дитиною кордону України.
В деяких заявах, справжність підпису на яких засвідчена нотаріусами, зазначається про делегування батьками супроводжуючій особі своїх батьківських прав. Відповідно до статей 153, 154 СКУ, статті 242 ЦКУ батьки (усиновлювачі) є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей, при цьому представництво батьками малолітніх та неповнолітніх дітей є їхнім обов’язком, а не правом, від якого вони, відповідно, не можуть відмовитись. Відповідно до ч. 6 ст. 203 ЦКУ правочин, що вчиняється батьками (усиновлювачами), не може суперечити правам та інтересам їхніх малолітніх, неповнолітніх чи непрацездатних дітей.
Окрім того, відповідно до ч. 2 ст. 238 Цивільного кодексу України, представник не може вчиняти правочин, який відповідно до його змісту може бути вчинений лише особисто тією особою, яку він представляє. Таким чином, заява, яка містить можливість делегування прав батьків дитини, грубо порушує чинне законодавство України і засвідчення справжності підпису на такій заяві є неприпустимим.
Як показує практика, при засвідченні справжності підписів на таких заявах нотаріусам варто крім прізвища, ім’я та по-батькові супроводжуючих осіб зазначати також їх дату народження для чіткої ідентифікації такої особи.
Також існують випадки, коли у текстах заяв від батьків на виїзд їх малолітньої дитини за кордон нотаріуси помилково зазначають застереження, встановлене ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України».
Відповідно до цієї статті, громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, якщо: 1) він обізнаний з відомостями, які становлять державну таємницю, – до закінчення терміну, встановленого статтею 12 цього Закону; 2) стосовно нього у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством, застосовано запобіжний захід, за умовами якого йому заборонено виїжджати за кордон, – до закінчення кримінального провадження або скасування відповідних обмежень; 3) він засуджений за вчинення кримінального правопорушення – до відбуття покарання або звільнення від покарання; 4) він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням, – до виконання зобов’язань; 5) він перебуває під адміністративним наглядом Національної поліції – до припинення нагляду. Кримінальним Кодексом України встановлено, що кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років, а за тяжкі – від чотирнадцяти до шістнадцяти років.
Отже, жодне вказане у ст. 6 Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” обмеження не може стосуватися малолітньої дитини, тому таке посилання в заяві є помилковим, однак, таке застереження можна зазначати в заяві щодо неповнолітньої дитини.
Також слід мати на увазі, що у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15 квітня 2014 року та Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей (затверджений наказом Антитерористичного центру при СБУ від 12.06.2015 N 415ог (із змінами та доповненнями)) в нотаріальній практиці виникла необхідність засвідчення справжності підписів батьків на заявах про їх згоду на в’їзд на тимчасово окуповану територію – Автономну Республіку Крим та міста Севастополя та на неконтрольовану територію Луганської та Донецької областей та їх виїзд з цих територій.
Відповідно до статті 3 вищезазначеного Закону тимчасово окупованою територією визначається:
1) сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій;
2) внутрішні морські води і територіальне море України навколо Кримського півострова, територія виключної (морської) економічної зони України вздовж узбережжя Кримського півострова та прилеглого до узбережжя континентального шельфу України, на які поширюється юрисдикція органів державної влади України відповідно до норм міжнародного права, Конституції та законів України;
3) повітряний простір над територіями, зазначеними у пунктах 1 і 2 цієї частини. У зв’язку з цим встановлений особливий правовий режим перетину меж тимчасово окупованої території.
Так, згідно пункту 3 Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 367, в’їзд на тимчасово окуповану територію України громадян України, які не досягли 16-річного віку, здійснюється через контрольні пункти за умови пред’явлення паспорта громадянина України, або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, або проїзного документа дитини, з дотриманням вимог, передбачених для таких осіб пунктами 3-6 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57.
Тобто текст заяви повинен містити таке формулювання: «даємо згоду на тимчасовий в’їзд на тимчасово окуповану територію України – Автономну Республіку Крим та міста Севастополя та виїзд з неї».
Щодо згоди батьків на тимчасовий в’їзд їх дітей на
неконтрольовану територію (у район проведення Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей (район АТО)), то відповідно до вимог п. п. 5.1.1. п. 5.1. Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, затвердженого наказом Антитерористичного центру при СБУ від 12.06.2015 N 415ог (із змінами та доповненнями)) (далі – Тимчасовий порядок), в’їзд на неконтрольовану територію дітей, які не досягли 16-ти річного віку, здійснюється з дотриманням вимог передбачених для таких осіб Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими Постановою КМУ від 279 січня 1995 р. N 57 (у редакції Постанови КМУ від 25 серпня 2010 р. N 724).
У Тимчасовому порядку терміни вживаються у такому значенні: лінія зіткнення – для цілей Тимчасового порядку умовне розмежування території Донецької та Луганської областей між територією де розміщені населені пункти, у яких органи державної влади України не здійснюють або здійснюють не у повному обсязі свої повноваження та підконтрольними територіями;
неконтрольована територія – територія, на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють або здiйснюють не у повному обсязi повноваження, передбачені законодавством України.
Тобто текст заяви повинен містити таке формулювання: «даємо згоду на тимчасовий в’їзд на неконтрольовану територію (у район проведення Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей (район АТО)) та виїзд з неї».
Слід зазначити, що в Україні основні підходи до реалізації прав дітей на виїзд за межі України протягом останнього часу істотно змінилися. Це пов’язано з посиленням уваги з боку держави до захисту інтересів дітей, удосконаленням механізму контролю за дотриманням чинного законодавства у сфері охорони дитинства та багатьма іншими факторами. В зв’язку з чим вважаємо доцільним долучати до матеріалів архіву, який зберігається у нотаріуса у справі № 02-16 «Заяви від батьків про їх згоду на тимчасовий виїзд за кордон їх дітей та заяви від неповнолітніх осіб віком від 14-ти до 18-ти років про їх згоду на виїзд на постійне місце проживання за кордон», також і примірники заяв про згоду на тимчасовий в’їзд дітей на неконтрольовану територію та на тимчасово окуповану територію України. Строк зберігання справи – 5 років. До заяви долучаються копії документів, за якими встановлено особи заявників (батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників).
Голова Комісії Нотаріальної палати України з аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності Ариванюк Т.О.
Для використання в роботі надаються зразки заяв
Додаток 1
КОМПЕТЕНТНОМУ ОРГАНУ
гр. України Батька Івана Петровича, 31 травня 1987 року народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків 4444444444, паспорт МН 888888, виданий Фрунзенським РВ ХМУ УМВС України в Харківській області 10 вересня 2005 року, що зареєстрований за адресою: Україна, м. Харків, вул. Межлаука, буд. № 2, кв. № 2
гр. України Матері Світлани Олександрівни, 16 квітня 1992 року народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків 5555555555, паспорт МТ 555555, виданий Краснокутським РВ ГУМВС України в Харківській області 26 серпня 2011 року, що зареєстрована за адресою: Україна, Харківська область, м. Краснокутськ, вул. Котляренка, буд. № 15, кв. № 15
З А Я В А
Ми, батьки, Батько Іван Петрович та Мати Світлана Олександрівна, даємо свою згоду на тимчасовий виїзд за кордон в Турецьку Республіку в період з 31 травня 2016 року до 30 червня 2016 року (тридцять першого травня дві тисячі шістнадцятого року до тридцятого червня дві тисячі шістнадцятого року), нашого малолітнього сина гр. України – Сина Сергія Олексійовича, 11 листопада 2010 року народження, у супроводі громадянки України Іванової Людмили Володимирівни, 10 червня 1965 року народження, якій дозволяємо вирішувати всі питання, пов’язані з перебуванням дитини за кордоном, та яка в період перебування в цій країні зобов’язується вжити всіх необхідних заходів для безпечного перебування нашої дитини за кордоном і по закінченню строку перебування в цій країні забезпечить повернення нашої дитини в Україну.
Тридцятого травня дві тисячі шістнадцятого року.
Підписи:
Посвідчувальний напис нотаріуса
Додаток 2
ДО КОНСУЛЬСЬКОГО ВІДДІЛУ ПОСОЛЬСТВА УГОРСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ В УКРАЇНІ;
КОМПЕТЕНТНОМУ ОРГАНУ
гр. України Батька Івана Петровича, 31 травня 1987 року народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків 4444444444, паспорт МН 888888, виданий Фрунзенським РВ ХМУ УМВС України в Харківській області 10 вересня 2005 року, що зареєстрований за адресою: Україна, м. Харків, вул. Межлаука, буд. № 2, кв. № 2
гр. України Матері Світлани Олександрівни, 16 квітня 1992 року народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків 5555555555, паспорт МТ 555555, виданий Краснокутським РВ ГУМВС України в Харківській області 26 серпня 2011 року, що зареєстрована за адресою: Україна, Харківська область, м. Краснокутськ, вул. Котляренка, буд. № 15, кв. № 15
З А Я В А
Ми, батьки, Батько Іван Петрович та Мати Світлана Олександрівна, просимо відкрити нашому неповнолітньому сину гр. України – Сину Сергію Олексійовичу, 11 листопада 2001 року народження, візу (зі зняттям необхідних біометричних даних) для виїзду за кордон в Угорську Республіку на термін з 31 травня 2016 року до 30 червня 2016 року (тридцять першого травня дві тисячі шістнадцятого року до тридцятого червня дві тисячі шістнадцятого року), та даємо свою згоду на тимчасовий виїзд за кордон в Угорську Республіку в період з 31 травня 2016 року до 30 червня 2016 року (тридцять першого травня дві тисячі шістнадцятого року до тридцятого червня дві тисячі шістнадцятого року), нашого неповнолітнього сина гр. України – Сина Сергія Олексійовича, 11 листопада 2001 року народження, у супроводі громадянки України Іванової Людмили Володимирівни, 10 червня 1965 року народження, якій дозволяємо вирішувати всі питання, пов’язані з перебуванням дитини за кордоном, та яка в період перебування в цій країні зобов’язується вжити всіх необхідних заходів для безпечного перебування нашої дитини за кордоном і по закінченню строку перебування в цій країні забезпечить повернення нашої дитини в Україну.
Також цією заявою повідомляємо відповідні органи про фінансування нами, батьками, всіх витрат, пов’язаних з поїздкою за кордон нашої дитини, (включаючи оплату проїзду, проживання, харчування, страхування, медичного обслуговування, якщо виникне така необхідність, тощо).
Повідомляємо, що підстав, які відповідно до ст. 6 Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну”, обмежують право Сина Сергія Олексійовича на виїзд за кордон, немає.
Тридцятого травня дві тисячі шістнадцятого року.
Підписи:
Посвідчувальний напис нотаріуса
Додаток 3
КОМПЕТЕНТНОМУ ОРГАНУ
гр. України Батька Івана Петровича, 31 травня 1987 року народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків 4444444444, паспорт МН 888888, виданий Фрунзенським РВ ХМУ УМВС України в Харківській області 10 вересня 2005 року, що зареєстрований за адресою: м. Луганськ, вул. Межлаука, буд. № 2, кв. № 2, місце проживання внутрішньо переміщеної особи зареєстровано за адресою: м. Харків, вул. Мельникова Василя, буд. № 2, кв. № 2
З А Я В А
Я, Батько Іван Петрович, цією заявою даю свою згоду на тимчасовий в’їзд на неконтрольовану територію (у район проведення Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей (район АТО)) та виїзд з неї моїх малолітніх дітей: Дочки Наталії Іванівни, громадянки України, 01 серпня 2005 року народження (Свідоцтво про народження 1-ЕД № 555555 видане 01 вересня 2005 року, актовий запис № 35), та Сина Михайла Івановича, громадянина України, 01 серпня 2005 року народження (свідоцтво про народження І-ЕД № 444444, видане 01 вересня 2005 року, актовий запис № 36), у період з 01 червня 2016 року (першого червня дві тисячі шістнадцятого року) до 01 червня 2017 року (першого червня дві тисячі сімнадцятого року) у супроводі Матері Світлани Петрівни, громадянки України, місце п рїхо жмиавтеарнін –я зареєстровано за адресою: м. Луганськ, вул. Іванова, буд. 3, кв. 3, місце проживання внутрішньо переміщеної особи зареєстровано за адресою: місто Харків, вул. Мельникова Василя, буд. № 2, кв. № 2, яка на час перебування на цій території зобов’язується вжити всі заходи, необхідні для безпечного перебування наших дітей на неконтрольованій території, та по закінченню строку перебування на неконтрольованій території забезпечить повернення наших дітей до зареєстрованого місця проживання внутрішньо переміщених осіб за адресою: місто Харків, вул. Мельникова Василя, буд. № 2, кв. № 2.
Тридцятого травня дві тисячі шістнадцятого року.
Підпис:
Посвідчувальний напис нотаріуса
Додаток 4
КОМПЕТЕНТНОМУ ОРГАНУ
гр. України Батька Івана Петровича, 31 травня 1987 року народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків 4444444444, паспорт МН 888888, виданий Фрунзенським РВ ХМУ УМВС України в Харківській області 10 вересня 2005 року, що зареєстрований за адресою: Україна, м. Харків, вул. Межлаука, буд. № 2, кв. № 2
гр. України Матері Світлани Олександрівни, 16 квітня 1992 року народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків 5555555555, паспорт МТ 555555, виданий Краснокутським РВ ГУМВС України в Харківській області 26 серпня 2011 року, що зареєстрована за адресою: Україна, Харківська область, м. Краснокутськ, вул. Котляренка, буд. № 15, кв. № 15
З А Я В А
Ми, батьки, Батько Іван Петрович та Мати Світлана Олександрівна, цією заявою даємо свою згоду на тимчасовий в’їзд на тимчасово окуповану територію – Автономну Республіку Крим та міста Севастополя та виїзд з неї наших малолітніх дітей: Дочки Наталії Іванівни, громадянки України, 01 серпня 2005 року народження (Свідоцтво про народження 1-ЕД № 555555 видане 01 вересня 2005 року, актовий запис № 35), та Сина Михайла Івановича, громадянина України, 01 серпня 2005 року народження (свідоцтво про народження І-ЕД № 444444, видане 01 вересня 2005 року, актовий запис № 36), у період з 01 червня 2016 року (першого червня дві тисячі шістнадцятого року) до 01 червня 2017 року (першого червня дві тисячі сімнадцятого року) у супроводі Іванова Петра Івановича, громадянина України, місце проживання зареєстровано за адресою: Автономна Республіка Крим, м. Феодосія, вул. Іванова, буд. № 3, кв. № 3, який на час перебування на цій території зобов’язується вжити всі заходи, необхідні для безпечного перебування наших дітей на тимчасово окупованій території, та по закінченню строку перебування на тимчасово окупованій території забезпечить повернення наших дітей до зареєстрованого місця проживання внутрішньо переміщених осіб за адресою: місто Харків, вул. Мельникова Василя, буд. № 2, кв. № 2.
Тридцятого травня дві тисячі шістнадцятого року.
Підпис:
Посвідчувальний напис нотаріуса
Додаток 5
ДО КОНСУЛЬСЬКОГО ВІДДІЛУ ПОСОЛЬСТВА УГОРСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ В УКРАЇНІ
гр. України Батька Івана Петровича, 31 травня 1987 року народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків 4444444444, паспорт МН 888888, виданий Фрунзенським РВ ХМУ УМВС України в Харківській області 10 вересня 2005 року, що зареєстрований за адресою: Україна, м. Харків, вул. Межлаука, буд. № 2, кв. № 2
гр. України Матері Світлани Олександрівни, 16 квітня 1992 року народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків 5555555555, паспорт МТ 555555, виданий Краснокутським РВ ГУМВС України в Харківській області 26 серпня 2011 року, що зареєстрована за адресою: Україна, Харківська область, м. Краснокутськ, вул. Котляренка, буд. № 15, кв. № 15
З А Я В А
Ми, батьки, Батько Іван Петрович та Мати Світлана Олександрівна, повідомляємо відповідні органи про фінансування нами, батьками, всіх витрат, пов’язаних з поїздкою за кордон в Угорську Республіку в період з 31 травня 2016 року до 30 червня 2016 року нашого неповнолітнього сина, громадянина України – Сина Сергія Олексійовича, 11 листопада 2001 року народження, включаючи оплату проїзду, проживання, харчування, страхування, медичного обслуговування, якщо виникне така необхідність, тощо.
Тридцятого травня дві тисячі шістнадцятого року.
Підписи:
Посвідчувальний напис нотаріуса
Методичні рекомендації розроблено Нотаріальною палатою України за рахунок членських внесків!!!
В кого є борг прохання обов’язково погасити свою заборгованість!
Нагадуємо, що членські внески до Нотаріальної палати України сплачуються нотаріусами України починаючи з 01 травня 2013 року:
з 01.05.2013 р. по 30.11.2013 р. по 95,58 грн.
з 01.12.2014 р. по 31.08.2015 р. по 101,50 грн.
з 01.09.2015 р. по 30.04.2016 р. по 114,83 грн.
з 01.05.2016 р. по даний час по 120,83 грн.
Реквізити для перерахування членських внесків до Нотаріальної палати України:
АТ «УКРЕКСІМБАНК» в м. Києві р/р 26003010085291
МФО 322313
Код ЄДРПОУ: 38684025__
Помітили помилку в тексті? Будь-ласка, виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter. Ми вдячні Вам за допомогу.