Опубліковано: 13-09-2016
«Щодо роботи в Єдиному державному реєстрі судових рішень».
До уваги нотаріусів! Урядом внесено зміни до Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127, в частині зобов'язання державних реєстраторів у разі проведення державної реєстрації прав на нерухоме майно на підставі рішення суду використовувати відомості Єдиного державного реєстру судових рішень. У цих випадках державний реєстратор повинен буде в обов'язковому порядку перевіряти наявність у зазначеному реєстрі поданого рішення суду та його зміст.
Крім того, досить часто нотаріусу доводиться приймати у якості правовстановлюючих документів для посвідчення цивільно – правових договорів судові рішення. Для перевірки автентичності наданого документу незайвим буде проведення перевірки судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень (надалі «Реєстр») .
Єдиний державний реєстр судових рішень – це автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень. Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України, від 25 травня 2006 р. № 740 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2009 р. N 1007).
Тому, коротко пропоную наступний алгоритм дій у роботі з реєстром для нас як для нотаріусів.
1. Сайт Єдиного державного реєстру судових рішень знаходиться за адресою: reyestr.court.gov.ua.
Для входу до реєстру вводимо назву, виконуємо пошук та вибираємо запропоноване посилання.
На робочому столі відкривається Реєстр з закладками : Головна, Законодавство, Контакти, Правила, Допомога, Повний доступ.
Коротко про закладки :
Закладка "Головна" – поля вводу параметрів для виконання пошуку судових рішень. Пошук виконується за текстом судового рішення або за розширеними параметрами (наприклад реквізити суду та судді). Результати пошуку відображаються у вигляді таблиці з посиланнями на документ.
Закладка "Законодавство" містить посилання на нормативно – правові акти. Для того, щоб переглянути документ, необхідно натиснути на посилання. У новому вікні відобразиться текст документа.
Закладка "Контакти" – містить інформацію про реквізити інформаційно-технічного адміністратора, його найменування, адреса, номер телефону та інтерфейс для відправлення повідомлення.
"Правила" - закладка про правила та можливості роботи з Єдиним державним реєстром судових рішень.
"Допомога" - ця закладка дає інформацію про користування сайтом, його можливості та зміст.
"Повний доступ" – виводить додаткову форму для реєстрації фахівців, що відповідно до законодавства мають право на повний доступ до даних Реєстру (наприклад, судді). Відмінність в отриманому результаті полягає в тому, що судове рішення буде повним із зазначенням прізвищ, дат, адрес, назв, тощо.
Для нас, в першу чергу, буде важливим перевірити наявність, наданого нам рішення, в реєстрі та відповідність тексту.
В цьому випадку, пропоную проводити пошук за наступними реквізитами.
"Регіон суду", "Найменування суду", "ПІБ судді", "Період ухвалення".
Для цього, у відповідному полі натискаємо на "кнопку", у запропонованому меню, обираємо відповідну область, ставимо «галочку» та тиснемо "прийняти" (можна вибрати кілька областей. Однак, це недоцільно, оскільки нам відома конкретна область, суд прізвище судді, дата ухвалення судового рішення та його номер).
В полі "Період ухвалення" або вводимо дану початкову та кінцеву, або обираємо дати з панелі "Вибір дати"
Поле "Реєстраційний № рішення", не рекомендую заповнювати, оскільки даний номер нам не відомо. Натомість краще ввести поле "Справа №". Однак, необхідно ввести номер справи повністю точно.
Як правило, введеної інформації буде достатньо, для отримання та перевірки, необхідної нам інформації.
Після натискання кнопки "Пошук", під вікном пошуку, з’явиться вікно з отриманими результатами. Крім того, буде надана інформація стосовно дати ухвалення рішення, набрання законної сили, прізвища судді, тощо.
Номер рішення матиме синій колір. Натискання на цей номер призведе до перегляду судового рішення з можливість роздруківки.
Окрім того Реєстр буде цікавим для ознайомлення із судовою практикою.
В даному випадку, ми можемо не прив’язуватися до конкретної області чи суду, а маємо можливість провести пошук всіх судових рішень по слову, частині слова, тощо.
Пошук проводиться в полі, "Пошук за контекстом", при цьому є можливість встановлювати умови пошуку і за іншими полями, якщо ми бажаємо конкретизувати умови пошуку.
Для виконання пошуку за контекстом, переконливо пропоную ознайомитися із використанням спеціальних знаків при пошуку. Дана інформація міститься в закладці "Допомога".
Приватний нотаріус КМНО І.В. Куценко
Помітили помилку в тексті? Будь-ласка, виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter. Ми вдячні Вам за допомогу.