Опубліковано: 31-03-2015
Шановні колеги!
На численні запити, доводимо до вашого відома правовий аналіз та позицію відділення НПУ в Кіровоградській області щодо форми видачі інформації з Державного реєстру речових прав (далі-ДРРП) у порядку доступу нотаріуса під час вчинення нотаріальної дії та розміру плати за отриману інформацію.
Діюча редакція ч.2 статті 46-1 ЗУ "Про нотаріат" передбачає формування витягу з ДРРП, які залишаються в справі державної нотаріальної контори чи приватного нотаріуса після здійснення пошуку відомостей в ДРРП про зареєстровані речові права на нерухоме майно, об'єкт незавершеного виробництва, обтяження таких прав.
Ч.3 статті 28 ЗУ "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" передбачає надання інформації з ДРРП у зв'язку із здійсненням ними повноважень визначених законом. Зазначена інформація надається за суб'єктом права чи за об'єктом нерухомого майна шляхом безпосереднього доступу до реєстру.
Порядок доступу до ДРРП визначається Постановою Кабінету міністрів України № 722 від 24 грудня 2014 року. Зазначеною Постановою затверджений Порядок доступу посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, судів, органів внутрішніх справ, органів прокуратури, органів Служби безпеки, нотаріусів, адвокатів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Відповідно до пункту 6 зазначеного Порядку інформація, отримана нотаріусом під час доступу до Державного реєстру прав та/або реєстрів, оформляється у вигляді інформаційної довідки, що формується окремо щодо кожного об’єкта нерухомого майна чи суб’єкта речових прав на нього згідно із заданими критеріями пошуку.
За надання інформації з Державного реєстру прав справляється плата у розмірі, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 р. № 1204 “Про затвердження розміру і порядок використання плати за внесення змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та надання інформації із зазначеного реєстру” (Офіційний вісник України, 2013 р., № 1, ст. 13) (51,00 гривня).
Виходячи із вище зазначеного, вважаємо за доцільне здійснювати пошук в ДРРП з виготовленням витягів в порядку доступу нотаріуса із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та на суб’єкта та одночасно виготовляти інформаційні довідки з ДРРП (реєстр, вхід в який здійснюється за допомогою хрому) щодо об’єкта нерухомого майна та кожного суб’єкта окремо. Витяг виготовляється безкоштовно, а за кожну інформаційну довідку справляється плата у розмірі 51,00 гривні за реквізитами, які зазначені на сайті Державної Реєстраційної служби України в рубриці "Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно" (http://www.drsu.gov.ua).
Правління Відділення НПУ
в Кіровоградській області
Помітили помилку в тексті? Будь-ласка, виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter. Ми вдячні Вам за допомогу.